Wynajem lokalu użytkowego - krok po kroku

Idealna lokalizacja i warunki w wybranym miejscu

Lokalizacja lokalu użytkowego to jeden z głównych czynników, jakie warto uwzględnić. Wiąże się z nią liczba potencjalnych klientów, którzy mogą mieć codzienny kontakt z ofertą. Warto również sprawdzić, czy w danym lokalu można prowadzić zaplanowaną działalność. Wiele branż uregulowanych jest różnymi przepisami, które należy poznać i uwzględnić wybierając lokal.

Osoba, która chce wynająć wybrane pomieszczenia, może skorzystać z pomocy architekta, który pomoże dostosować lokal do potrzeb najemcy. Jeszcze przed podpisaniem umowy najmu, warto dokładnie obejrzeć wnętrze i zaplanować niezbędne prace remontowe i dekoracyjne.

Zajmujemy się wynajmem lokali w Świeciu. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz atrakcyjnej siedziby dla Twojej firmy.

 

Warunki umowy najmu

Najemca powinien mieć możliwość swobodnego zapoznania się z umową. Warunki powinien negocjować z wynajmującym, te nie są bowiem odgórnie narzucane. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • czynsz zasadniczy,
  • wysokość kaucji,
  • ewentualne opłaty dodatkowe  - np. fundusz remontowy.

Kolejnym krokiem jest zdecydowanie się na rozliczanie VAT lub pozostanie przedsiębiorcą, który nie musi tego podatku rozliczać. Jeśli firma regularnie otrzymuje fakturę VAT, kwota tego podatku może być zmniejszona o wysokość podatku.

Umowa najmu lokalu może być zawarta na czas określony lub nieokreślony. To ważne, z uwagi na możliwość wypowiedzenia lub przedłużenia umowy.